Z życia drużyny

Pierwsza zbiórka nowych zuchów, 07.03.2015 r.

To kiedy będzie ta zbiórka, no kiedy będzie? Takie pytania słyszałem od pewnego czasu, autorstwa uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej w Polanie. Cierpliwości, cierpliwości, odpowiadałem. I wreszcie nadszedł ten moment. Po spotkaniu wstępnym w szkole i wypełnieniu zgody rodziców, harcówka wypełniła się kandydatami na zuchów w liczbie 8 osób.

Czytaj więcej...

Zbiórka zastępu Cichociemnych, 07.03.2015 r.

Co będziemy robić w takie ładne popołudnie? A co można robić? Gotujemy!!! Jak to gotujemy? A tak to. Dzisiaj zdajecie  sprawność kuchcika w terenie. Po zajęciu miejsc w naszym żółtku wyruszamy w kierunku Olchowca. Rozdzielenie plecaków i w drogę ,która okazała się wcale nie krótka. Po drodze spotkanie z pilarzami i jesteśmy na miescu. Gorszego nie sposób było sobie wyobrazić. Błoto, błoto, błoto. 

Czytaj więcej...

Harcerska Akcja Zimowa - Polana 2015

Tylko w Bieszczady !!! Taką propozycję zorganizowania biwaku zimowego poddali druhowie z sanockiej drużyny. To może w Polanie, a nie w Czarnej padła propozycja i … została przyjęta. Biwak zimowy w Polanie, jako część Harcerskiej Akcji Zimowej  Hufca Sanok, został oficjalnie zarejestrowany i zgłoszony do Kuratorium Podkarpackiego. Termin akcji: 04.02 – 07.02 2015.

Czytaj więcej...

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju - 23.12.2014 r.

Troszkę nietypowo w tym roku miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Odbieraliśmy je nie z Rzeszowa ,lecz z Berezki od druha Tomasza. Kolejnym przystankiem  na trasie okazały się bliskie nam Lutowiska. Tam w GOK-u  reaktywowano drużynę harcerską, która przekazywała światełko lokalnym instytucjom. Zastęp Cichociemnych w dniu 23 grudnia udał się do siedziby gminy Czarna na spotkanie z panem wójtem. Harcerki przekazały światełko, własnoręcznie wykonany stroik, a druh Jarosław złożył w imieniu wszystkich harcerzy 1 Bieszczadzkiej Drużyny Bartoszowej życzenia świąteczno - noworoczne.

Obóz harcerski w Szklanej Hucie, 12-25.07.2014 r.

Podobno, kto nie był w największej bazie harcerskiej w Polsce, ten nie był na prawdziwym obozie. Przygotowań do wyjazdu było sporo, oj sporo. Trzeba było zdobyć  środki finansowe potrzebne do przeżycia, zachęcić harcerzy do wyjazdu. Pomimo szeroko zakrojonej akcji propagandowej chęć udziału w wyjeździe zgłosiło tylko 6 osób. Biorąc pod uwagę liczebność 1 BDB – 16 osób nie było to mało.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana