Z życia drużyny

Kierunek wschód…

Wielokrotnie słyszeliśmy o pięknie Ukrainy,  Lwowa i okolic. Podczas tegorocznych wakacji mieliśmy możliwość  przekonać się o tym na własne oczy. W lipcowy poranek 2017 r. piątka harcerzy z Polany: Karolina Oskorip ,Aleksandra Oskorip, Zofia Myślińska, Marta Stępniewska i ks. Jarosław Wnuk wyruszyła w drogę na wschód.

Czytaj więcej...

Mamy nowych harcerzy!

 

Na ten dzień czekaliśmy długo w Gromadzie Zuchowej Rysie 1 Bieszczadzkiej Drużynie Bartoszowej z  Polany. Liczne zbiórki zuchowe , wspólne wyjazdy, uczestnictwo w życiu Hufca Lesko. To wypełniło nam czas przygotowania do stania się harcerzem , mn poprzez złożenie przyrzeczenia harcerskiego.

Czytaj więcej...

Pierwsza zbiórka nowych zuchów, 07.03.2015 r.

To kiedy będzie ta zbiórka, no kiedy będzie? Takie pytania słyszałem od pewnego czasu, autorstwa uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej w Polanie. Cierpliwości, cierpliwości, odpowiadałem. I wreszcie nadszedł ten moment. Po spotkaniu wstępnym w szkole i wypełnieniu zgody rodziców, harcówka wypełniła się kandydatami na zuchów w liczbie 8 osób.

Czytaj więcej...

Zbiórka zastępu Cichociemnych, 07.03.2015 r.

Co będziemy robić w takie ładne popołudnie? A co można robić? Gotujemy!!! Jak to gotujemy? A tak to. Dzisiaj zdajecie  sprawność kuchcika w terenie. Po zajęciu miejsc w naszym żółtku wyruszamy w kierunku Olchowca. Rozdzielenie plecaków i w drogę ,która okazała się wcale nie krótka. Po drodze spotkanie z pilarzami i jesteśmy na miescu. Gorszego nie sposób było sobie wyobrazić. Błoto, błoto, błoto. 

Czytaj więcej...

Harcerska Akcja Zimowa - Polana 2015

Tylko w Bieszczady !!! Taką propozycję zorganizowania biwaku zimowego poddali druhowie z sanockiej drużyny. To może w Polanie, a nie w Czarnej padła propozycja i … została przyjęta. Biwak zimowy w Polanie, jako część Harcerskiej Akcji Zimowej  Hufca Sanok, został oficjalnie zarejestrowany i zgłoszony do Kuratorium Podkarpackiego. Termin akcji: 04.02 – 07.02 2015.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana