Z życia szkoły 2016/2017

Mamy kolejny sukces matematyczny!

 

Do naszej szkoły dotarła radosna wiadomość. Joanna Stępniewska otrzymała tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Olimpus. Asia startowała w tej olimpiadzie w sesji jesiennej obecnego roku szkolnego. Zadania do olimpiady przygotowywane były przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Olimpiada z matematyki zawierała zadania o różnym stopniu trudności. Dzięki tej konkursowej formie pracy uczniowie rozwijają swoje umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę i zdolność logicznego myślenia.

Obecnie czekamy na kolejne wyniki olimpiady, która odbyła się w sesji zimowej.

Bernadetta Szkarłat

 

 

Wigilia szkolna, 22.12.2016 r.

Jak co roku o  tej porze (22 grudnia), nasza szkoła obchodzi zwyczaj wspólnego wieczerzowania, w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Jak każe obyczaj, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia, śpiewaliśmy kolędy i posilaliśmy się ciastami, wczuwając się już w atmosferę nadchodzących świąt.

Czytaj więcej...

Parafialny konkurs, grudzień 2016 r.

4 grudnia wszyscy parafianie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w parafialnym konkursie na najpiękniejszą, ręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny pt: ,,Bieszczady pędzlem malowane’’

W połowie listopada Gazeta Bieszczadzka zaprosiła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów całego powiatu bieszczadzkiego, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: ,,Bieszczady pędzlem malowane’’. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj więcej...

Obchody 11 listopada w Polanie

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości, zorganizowane przez społeczność szkolną, miały dwuetapowy charakter. 10 listopada uczniowie wraz z nauczycielami przeszli na stary cmentarz przy dzwonnicy, aby zapalić znicze i złożyć wiązankę przy krzyżu, upamiętniającym nieżyjących mieszkańców przedwojennej Polany. Tam też odczytany został apel poległych. Przemarsz uczniów miał uroczysty charakter, niesiono sztandar szkolny oraz liczne flagi biało-czerwone.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana