Wigilia szkolna, 22.12.2016 r.

Jak co roku o  tej porze (22 grudnia), nasza szkoła obchodzi zwyczaj wspólnego wieczerzowania, w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Jak każe obyczaj, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia, śpiewaliśmy kolędy i posilaliśmy się ciastami, wczuwając się już w atmosferę nadchodzących świąt.

A skojarzenia ze świętami były widoczne, gdy poszczególne klasy chórem śpiewały kolędy prześcigając się między sobą w ładniejszym i donioślejszym wykonaniu. Tak więc kolędowanie przerodziło się w konkurs, co tylko dodawało uczniom animuszu do dalszego śpiewania. Kolęda goniła kolędę, a uczniowie z zapałem proponowali kolejne, co zdawało się nie mieć końca. Oby takie świętowanie przepełnione życzliwością, radością i rodzinną atmosferą -  zagościło w naszych domach. Z pewnością, takie wigilijne spotkania bardziej jednoczą naszą szkolną społeczność, pozwalają nam na bliższe poznanie siebie nawzajem i umacniają relacje między uczniami i nauczycielami. Jednak nic nie trwa wiecznie, także w świetnych humorach opuściliśmy teren szkoły, aby rozpocząć przerwę świąteczną.

Radosław Pasławski

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana