Sprzątanie świata, 15.10.2016 r.

23 edycja akcji Sprzątanie świata, która miała miejsce w dniach 16-18 września, przebiegła w Polsce pod hasłem: Podaj dalej... drugie życie odpadów. Akcja ta miała na celu uświadomienie ludziom, że segregacja i dbanie o zasoby są kluczowe przy ochronie środowiska naturalnego.

Wolontariusze zaangażowani w propagowanie tegorocznej akcji namawiali do unikania tworzenia odpadów oraz rozbudzali szacunek do wytworzonych przedmiotów. Ważnym więc jest, aby rzeczy nie stawały się odpadami jednorazowego użytku, koniecznym jest, aby dawać je do zbiórki selektywnej. Także, nie śmiećmy i nie twórzmy odpadów na co dzień! I pod tym hasłem podpisali się nasi uczniowie wraz z gronem pedagogicznym, gdy 15 października o godz 9:00, wyposażeni w rękawice ochronne i worki na odpady, wyruszyliśmy w grupach w różne obszary Polany, aby posprzątać to, co znajdowało się wzdłuż dróg i po kilku godzinach zebraliśmy przeróżne odpady, począwszy od plastiku, makulatury, a na szkle skończywszy. W uczniach widoczny był zapał do uczestnictwa w tej akcji, czemu nie można się dziwić, gdyż wszyscy odpowiadamy za nasze środowisko naturalne i to od nas zależy, czy będziemy żyli w czystości i zdrowiu.

       Szczególne podziękowania należą się Zakładowi Komunalnemu w Czarnej, który  - specjalnie na tę okazję udostępnił rękawiczki ochronne oraz worki.

 

 

Radosław Pasławski

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana