Z życia szkoły 2010/2011

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 - 22.06.2011 r.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaczęliśmy Mszą świętą o godz. 9:00, której przewodniczył przedstawiciel Inspektorii Krakowskiej sekretarz ks. Kazimierz. W wygłoszonym przez siebie kazaniu przypominał, że w każdym człowieku jest dobro i należy je zawsze dostrzegać.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne szkół salezjańskich - Czechy 11.06.2011 r.

Utartym zwyczajem stało się organizowanie zjazdu integracyjnego szkól z Inspektorii Krakowskiej celem lepszego poznania się kadry nauczycielskiej oraz nawiązania kontaktów. Tym razem 11 czerwca 2011 roku wszyscy zjechali się do miejscowości Komorni Lhotka w Czechach, aby wspólnie biesiadować. Nasze grono pedagogiczne z kierowcą księdzem proboszczem wyjechało już dzień wcześniej z Polany o godz. 13:00, aby zawitać jeszcze po drodze do Krynicy-Zdrój na spacer deptakiem  odwiedzając także pijalnię wód. W późnych godzinach wieczornych dojechaliśmy do Wisły na kolację i nocleg u księży Salezjanów.

Czytaj więcej...

VI Gminne Biegi Przełajowe - Czarna 08.06.2011 r.

Dnia 08.06.2011 r. odbyły się VI Gminne Biegi Przełajowe na stadionie w Czarnej. W konkursie brało udział 59 uczestników ze szkół z gminy Czarna w tym 23 uczniów szkoły w Polanie. Dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wypadły w zawodach rewelacyjnie. W każdej konkurencji zajęliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej...

Prezentacja językowa

Co pewien czas uczniowie naszej szkoły inscenizują na porannym ?słówku? przedstawienia przekazane w języku angielskim. Tym razem, kolej przyszła na klasę IV SP, która zaprezentowała wspólne widowisko, wcielając się w role pacjenta, lekarza oraz osób towarzyszących. Akcja tej sztuki ma miejsce w gabinecie lekarskim, gdzie Natalia Caban, za namową znajomych (Marta Stępniewska, Kamil Karciarz, Irena Zięba i Witek Piotrowicz) udaje się z wizytą do lekarza (Nina Smoleńska), aby otrzymać informacje dotyczące jej dolegliwości.

Czytaj więcej...

Dzień dziecka - Solina, Jawor 01.06.2011 r.

Pierwszy dzień czerwca w wielu krajach obchodzony jest jako święto wszystkich dzieci, dzień w którym szczególny nacisk położony jest na zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju, prawa do życia i ochrony. W Polanie od kilku lat Dzień Dziecka powiązany jest z dniem sportu, który to i tym razem drobiazgowo i dokładnie przygotowała p. Dominika Podstawska, także uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami udali się na Solinę  a później do ośrodka wypoczynkowego "Jawor". Na początku zawitaliśmy do przystani "Biała flota" oczekując na rejs statkiem po zalewie solińskim.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana