Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus

W naszej szkole jesteśmy już po sesji jesiennej i zimowej Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych Olimpus, a przygotowujemy się do sesji wiosennej. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tych olimpiadach, są pełni zapału i gotowi do sprawdzania swoich możliwości, wiedzy i umiejętności w konkursach. Zadania, z którymi zmagają się uczniowie w różnego rodzaju olimpiadach nie są łatwe. Wielu łamie się na zadaniach matematycznych, inni wsłuchują się w lektora języka angielskiego a jeszcze inni sprawdzają swą znajomość języka polskiego czy chemii. Uczniowie i nauczyciele zawsze z niecierpliwością czekają na wyniki.

W sesji jesiennej olimpiad brało udział 28 uczniów, z Szkoły Podstawowej 17,
a z Gimnazjum 11, z przedmiotów: matematyka, język angielski, chemia. W sesji jesiennej
z matematyki najlepiej wypadli: Jan Stępniewski, Aleksandra Wiercińska, Zuzanna Przybylska, z języka angielskiego: Hubert Faran, Ewa Wytyczak, Krzysztof Orłowski,z chemii: Jan Stępniewski.

Szkolny Omnibus to uczeń, który łącznie ze wszystkich przedmiotów w których brał udział, uzyskał największą sumę punktów. Szkolnym Omnibusem w sesji jesiennej zostali:
w Gimnazjum Jan Stępniewski oraz w Szkole Podstawowej Kamil Oliwko.

W sesji zimowej odbyła się olimpiada z języka polskiego. Zgłosiło się 16 uczniów.

Najlepsza okazała się Marta Stępniewska zajmując miejsce 15 w skali kraju. Dobrze wypadła także Nina Smoleńska oraz Aleksandra Wiercińska. Szkolnym Omnibusem w sesji zimowej zostali: w Gimnazjum Aleksandra Wiercińska oraz w Szkole Podstawowej Marta Stępniewska.

Wszystkim uczestnikom olimpiad serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników
i zapraszamy na kolejną edycję.

Bernadetta Szkarłat

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana