Dzień matki 23.05.2011 r.

Dnia 23 maja 2011 roku świętowaliśmy Dzień Matki w Polanie. Zaczęliśmy Mszą świętą o godz. 9:00, którą poprowadził ks. dyrektor Jarosław Wnuk. Na wstępie wprowadzono poczet sztandarowy, który reprezentowali Piotr Kostański, Agnieszka Myślińska i Zuzanna Przybylska. W kazaniu, ks. dyrektor mówił, że przemijanie ma sens tylko z Jezusem i Maryją. Przytoczył także przypowieść o zbrodniarzu, który był sądzony w Poznaniu, do którego to nikt nie żywił pozytywnych uczuć z wyjątkiem jego matki, która twierdziła, że zawsze będzie przy nim i będzie się za niego modlić. Ks. dyrektor podkreślił także rolę Matki Boskiej, która jest najlepszą z matek i powinna być dla wszystkich wzorem.

Po Mszy świętej przenieśliśmy się do świetlicy wiejskiej, na mającą się tam odbyć akademię. Na początku p. Anna Stępniewska przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności wszystkie mamy. W dalszej części mogliśmy zobaczyć występ Dawida Krauze, który zagrał na syntezatorze i zarecytował wiersz. Prowadzący akademię Piotr Kostański i Ola Wiercińska zaprosili wszystkich do mających się odbyć przedstawień. Przedszkolaki zatańczyły śpiewając, że ich ?mama jest ładna jak żadna? zapraszając przy tym wszystkich do tańca. Kinga życzyła mamie sto lat i aby była ?radosna jak budząca się do życia wiosna?, Maciek życzył mamie ?uśmiechów tysiące jak słońce?, Oliwia życzyła mamie, aby zawsze była młoda, Paweł Kania powiedział, że ?niezapominajki, choć są małe, tez kochają mamę?. W dalszej części Agnieszka Myślińska oznajmiła, że ?moc mamy okrywa nas?, uczennice z klasy II SP zaprezentowały tańce z szarfą przeplatane ćwiczeniami akrobatycznymi, następnie Miłosz zarecytował wiersz mówiąc, że ciepło, miłość, spokój i dobroć bije od matki. Talentem recytatorskim mogli popisać się także uczniowie klasy I SP, gdy Klaudia przekonywała, że jest takie słowo, które nigdy nie zawodzi ? słowo matka, Mateusz opisywał, że gdy jest mu smutno, jak ujrzy mamę, to się uśmiecha, Hubert oświadczył, że ?od burzy, od wichrów mama osłoni?, Milena twierdziła, że ?miłość doda mamie sił? oraz Jowita także z wdzięcznością wyrażała się o mamie. Norbert z klasy I Gim. także popisał się grą na syntezatorze, za co otrzymał gromkie brawa od publiczności. Z kolei Irena i Nina z klasy IV SP zaśpiewały zaaranżowaną przez siebie piosenkę pt. ?Na karuzeli? wykonując przy tym wspólny taniec. Na koniec przedstawień artystycznych zaprezentowała się klasa VI SP, kiedy to Hubert oznajmił, że ?tylko jedna mama jest na zmartwienia? oraz Wojtek, który także dodał od siebie wiersz dla mamy. Kulminacją i niespodzianką był występ muzyczny klasy VI SP w składzie Hubert ? gitara basowa, Kamil ? organki i Dawid ? syntezator, którzy to zagrali covery grup KSU  i Urszuli oraz utwór z filmu ?Czterej pancerni i pies?. Podsumowaniem była recytacja Ali, która przekonywała, że ?miłość mamy nie waży się na gramy i kilogramy? oraz Kamila, który życzył swojej mamie, aby żyła beztrosko i była szczęśliwa. Na koniec ? poza programem ? klasa IV SP, wraz z przewodnikiem beskidzkim  p. Karoliną Smoleńska, wręczyła prezenty naszym księżom, zakupione podczas niedawnej wycieczki do Krynicy i na Słowację, co stanowiło miły akcent kończącej się uroczystości.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim organizatorom niniejszej uroczystości, a w szczególności, p. Barbarze Michno, p. Małgorzacie Gałek, p. Annie Stępniewskiej, p. Dominice Podstawskiej, a także rodzicom, którzy przygotowali część kulinarną.

Radosław Pasławski

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana