Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 - 22.06.2011 r.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaczęliśmy Mszą świętą o godz. 9:00, której przewodniczył przedstawiciel Inspektorii Krakowskiej sekretarz ks. Kazimierz. W wygłoszonym przez siebie kazaniu przypominał, że w każdym człowieku jest dobro i należy je zawsze dostrzegać.

 

Po Mszy świętej udaliśmy się  do świetlicy wiejskiej w oczekiwaniu na mające się tam odbyć występy naszych uczniów. Na wstępie ks. dyrektor Jarosław Wnuk przywitał wszystkich zgromadzonych, po czym do głosu doszli zaproszeni policjanci, którzy pouczali dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje zachęcając przy tym, aby korzystać z numerów alarmowych w razie wypadków oraz aby nie wsiadać do samochodów z nieznajomymi osobami. W dalszej części ks. Kazimierz odczytał list od ks. Inspektora, w którym wzywał do rozwijania swojej osoby i przekraczania ograniczeń. Z kolei, przedszkolanka, pani Barbara wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy za uczestnictwo w spotkaniach z przyrodą w programie ?Kubusiowi przyjaciele natury?. Następnie nastąpiła długo oczekiwana przez wszystkich uczniów chwila -wręczanie świadectw, gdyż każdy uczeń otrzymał promocję do klasy wyższej. Wszyscy uczniowie byli wdzięczni nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie, czego wyraz dali m. in. pierwszoklasiści dziękując p. M. Gałek mówiąc: ?Chociaż małe serca mamy, to i tak panią kochamy?. Ks. Janusz, wręczając świadectwa swoim wychowankom przytaczał każdemu cytat do przemyślenia znanej osoby, m. in. ?Nie jest bogaty ten kto posiada, lecz ten kto daje? - Jan Paweł II.

Na dalszą część uroczystości złożyły się występy artystyczne, na której to wstępie Iza Borzęcka, Oliwia Fundakowska i Agnieszka Myślińska zaprezentowały parodię programu ?You can dance? wykonując tańce, natomiast uczniowie klas II, III, IV i V SP wykonały wspólną grę na flecie. Ważnym punktem dnia było pożegnanie III klasy Gimnazjum, którzy to przygotowali na tę okoliczność akademię. Piotr Kostański przywitał wszystkich a jego koledzy i koleżanki z klasy przytoczyli słowa nauczycieli usłyszane podczas nauki w szkole, m.in. ks. Janusza, który wymyślił szóste przykazanie kościelne: ?Będziesz miłował katechetę swego, bo możesz mieć gorszego?, natomiast ks. Damianowi od języka niemieckiego podziękowali za utrzymywanie dyscypliny na lekcjach, przypomnieli także, że p. Hania Myślińska nakazała utrzymywać kontakt z naturą, jednak oni zachowują się nienaturalnie. Później usłyszeliśmy piosenkę w wykonaniu najmłodszych nawiązującą do nauczycieli naszej szkoły a Dawid Krauze i Hubert Faran umiejętnie razem współpracując zagrali utwory znanych wykonawców muzycznych. Aby odchodząca klasa III Gimnazjum pozostała na długo w naszej pamięci, dane nam było obejrzeć pokaz slajdów przedstawiający sceny z ich życia nawet tych odległych, co u niejednego wywołało uśmiech na twarzy. Na koniec klasa I Gimnazjum przedstawiła kabaret, w którym obejrzeliśmy typowe dla nastolatków sytuacje pokazujące ich sposób bycia, co miało być parodią zachowań klasy III Gimnazjum.  Szczególne podziękowania za organizację tej uroczystości należą się p. Dominice Podstawskiej, bez której pomysłów nie powstałby tak bogaty program, p. Piotrowi Florkowi za przygotowanie uczniów do występów muzycznych z wykorzystaniem fletów, p. Joannie Cichacz, p. Annie Stępniewskiej, p. Annie Dziubęła i p. Janinie Krauze za bezcenną pomoc w przygotowaniach.

Radosław Pasławski

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana