Z życia szkoły 2012/2013

Dzień Ziemi, 17.04.2013 r.

W tym roku, szybciej niż zwykle, bo 17 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi w szkole w Polanie. Na wstępie p. Hania Myślińska przedstawiła wszystkim zebranym rys historyczny obchodów tej akcji informując, że początki sięgają lat 70tych XIX w. a idea narodziła się w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Europie obchodzi się Dzień Ziemi od lat 80tych.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne w szkole, 11.03.2013 r.

Rekolekcje to okres, w którym głębiej zastanawiamy się nad sobą i nad swoim życiem, a także czas wyciszenia i pokuty, gdy uczymy się roztropności. Na te szczególną okazję, dnia 11 marca, odwiedził nas ks. Tomasz Latoszek, który poprowadził lekcje i nauki.

Czytaj więcej...

Konkurs „O Bieszczadach wiem prawie wszystko” dla szkół podstawowych, 01.03.2013 r.

W dniu 1 marca nasze szóstoklasistki Marta Stępniewska i Nina Smoleńska wzięły udział w konkursie „O Bieszczadach wiem prawie wszystko” organizowanym w szkole podstawowej w Czarnej.

Konkurs odbywał się już po raz 24. Do udziału w konkursie zgłosiło się pięć szkół- SP z Zespołu Szkół Salezjańskich z Polany pod opieką p. Hanny Myślińskiej i Karoliny Smoleńskiej, SP z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych wraz z p. Andrzejem Rybskim, SP im. Wincentego Pola w Lesku pod opieką p. Bożeny Bobuli, SP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Lutowiskach z p. Małgorzatą Federowicz i drużyna z SP w Czarnej, przygotowana przez p. Annę Śmietanę.

Czytaj więcej...

Konkursy matematyczne w szkole

W naszej szkole regularnie odbywają się konkursy matematyczne zarówno ogólnopolskie jak i klasowe. W ostatnim czasie miały miejsce cztery takie konkursy: Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Pingwin”, klasowy konkurs „Pola wielokątów” w klasie VI, klasowy konkurs „Geniusz matematyczny” w klasie IV oraz Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.

Czytaj więcej...

Konkurs „O Bieszczadach wiem prawie wszystko” dla szkół gimnazjalnych

8 marca w gimnazjum w Czarnej odbył się Konkurs „O Bieszczadach wiem prawie wszystko” dla szkół gimnazjalnych. Do udziału w konkursie zgłosiło się- gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych wraz z opiekunem p. Andrzejem Rybskim, gimnazjum z Lutowisk z p. Małgorzatą Fedorowicz, gimnazjum z Czarnej, gimnazjum z Trześniowa z p. Pawłem Tysem.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana