Wyjazd klasy III gimnazjum do Rzeszowa

Dnia 19.02.2013 r. w trakcie ferii zimowych uczniowie klasy III gimnazjum: Dawid Koncewicz, Zuzanna Przybylska, Justyna Szczygieł oraz Aleksandra Wiercińska wraz z wychowawczynią wybrali się na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa.

Już o godzinie 6:45 wyjechaliśmy z Polany, by o godzinie 10:00 uczestniczyć w projekcji filmu ?Hobbit. Niezwykła podróż? w kinie Helios w Rzeszowie. Ta filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego ?Władcy Pierścieni? trwała aż 170 minut. Jest to pierwszy film z trylogii Hobbit w reżyserii Petera Jacksona łączący gatunek fantasy z filmem przygodowym. Światowa premiera filmu odbyła się 13 grudnia 2012 r., w Polsce premiera miała miejsce 28 grudnia 2012 r. Film kręcono  w plenerach Nowej Zelandii. Cała fabuła Hobbita przedstawia historię 60 lat przed głównymi wydarzeniami w ekranizacji Władcy Pierścieni. "Hobbit: Niezwykła podróż" opisuje losy Bilbo Bagginsa, który dzięki lekkiej perswazji ze strony czarodzieja Gandalfa wyrusza na dziką przygodę z bandą trzynastu krasnoludów. Ich celem jest stary krasnoludzki skarb zagrabiony przez smoka zwanego Smaugiem.

Mimo iż film trwał niespełna 3 godziny wszyscy oglądaliśmy go z zaciekawieniem, bez chwili znudzenia, siedząc na wygodnych kanapach i zajadając karmelowy popcorn.

Po tym zrealizowanym z wielkim rozmachem filmie udaliśmy się na rzeszowski Rynek, by wspólnie posilić się pyszną pizzą. Po posiłku zawitaliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej
w Rzeszowie. O godzinie 15:00 przewodnik pan Zygmunt oprowadził nas po rzeszowskich piwnicach, które niedawno zostały uhonorowane jako najlepszy produkt turystyczny roku 2012. Podziemna Trasa Turystyczna znajduje się pod rzeszowskim Rynkiem, jej głębokość sięga 0,5 ? 10 m pod płytą Rynku, posiada 3 kondygnacje, 369 metrów długości, 15 korytarzy, 25 piwnic. Okres powstania piwnic datuje się na XIV-XVIII wiek. Cała powierzchnia udostępniona zwiedzającym to 646 metrów kwadratowych. Nasz przewodnik uraczył nas godzinną lekcją historii związaną z rzeszowskimi piwnicami, w trakcie której dowiedzieliśmy się m.in. że w XV wieku cena soli była porównywalna z ceną złota!

Po wyjściu z Podziemnej Trasy udaliśmy się spacerkiem do naszego busa, przechodziliśmy obok Muzeum Dobranocek, Teatru Masek, pomnika Tadeusza Kościuszki, Ratusza, kościoła Farnego, w którym co roku nasi harcerze odbierają Betlejemskie Światełko Pokoju, zespołu popijarskiego, w którym mieści się: kościół św. Krzyża oraz I Liceum Ogólnokształcące - jedna z najstarszych szkół średnich w kraju szczycąca się wybitnymi wychowankami takimi jak Ignacy Łukasiewicz czy Władysław Sikorski.

Po dniu wypełnionym atrakcjami o godzinie 19:00 zawitaliśmy do Polany.

Bernadetta Szkarłat

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana