Z życia szkoły 2013/2014

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2013

14 października 1773 roku na mocy uchwały sejmu, a z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  powstała Komisja Edukacji Narodowej, tak więc coroczne obchody tego święta potocznie zwane są Dniem Nauczyciela. Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 9.00 - Mszą Świętą, którą odprawił ks. dyr. Jarosław Wnuk, oznajmiając wszystkim zgromadzonym, że nauczyciel to ten, który prowadzi, że dzięki wymagającym nauczycielom, uczniowie mogą cieszyć się osobistymi sukcesami. W trakcie mszy byliśmy także świadkami ślubowania uczniów kl. I gimnazjum, którzy złożyli przyrzeczenia sumiennego wywiązywania się z obowiązków ucznia.

Czytaj więcej...

"To dla Was gramy Przyjaciele" - konkurs na logo

Od czterech lat organizowany jest w lipcu w Polanie, w barze POD OTRYTEM, koncert "To dla Was gramy Przyjaciele". W roku 2014 będzie to już piąte granie. Za przyzwoleniem mieszkańców Polany organizatorzy ów koncertu zakładają stronę internetową poświęconą tej imprezie i wszystkiemu, co się z nią łączy.

Czytaj więcej...

Wyjazd klasy I gimnazjum do kina „Orzeł" w Ustrzykach Dolnych

Dnia 03.10.2013 r. wszyscy uczniowie klasy I naszego gimnazjum: Aleksandra Borzęcka, Natalia Caban, Arkadiusz Daniłów, Kamil Karciarz, Nina Smoleńska, Marta Stępniewska i Irena Zięba wraz z wychowawczynią wybrali się na projekcję filmu „Zemsta" i pokaz przyrodniczy o Bieszczadach do kina „Orzeł" w Ustrzykach Dolnych.

Czytaj więcej...

Akcja "Czyste Góry" 2013

4 i 5 października br. po raz trzydziesty siódmy, uczniowie bieszczadzkich szkół uczestniczyli w akcji "Czyste Góry". Naszą szkołę reprezentowała bardzo skromna grupka w składzie: Wojciech Hermanowicz, Irena Zięba, Marta Stępniewska. Celem akcji jest posprzątanie naszych gór po sezonie letnim. Bieszczady ściągają masę turystów, niezmiennie zachwycają walorami przyrodniczymi, a widoki z piętra Połonin dostarczają niezapomnianych wrażeń. Uczniowie biorący udział w tej akcji poszerzają swoją wiedzę z topografii Bieszczadów i uczą się kultury bycia na terenie parku narodowego. W tym roku sprzątaliśmy szlak turystyczny od Bereżek przez Przełęcz Przysłup Caryński, Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych. Za udział w akcji nasza szkoła dostała piękny album o Ustrzykach Dolnych.

Za reprezentowanie naszej szkoły - uczniom i opiekunom - bardzo dziękuję!

Hanna Myślińska

Sprzątanie Świata 2013

Już od wielu lat z inicjatywy społeczności szkolnej w Polanie organizowana jest akcja Sprzątanie Świata, którą koordynuje p. Hanna Myślińska. Nie inaczej było 28 września, gdy uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły wraz z nauczycielami chodzili po Polanie zbierając makulaturę, plastik, aluminium i szkło, które można było znaleźć na poboczach dróg, czy w sąsiadujących wzdłuż nich rowach.

Czytaj więcej...

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana