Wyjazd klasy I gimnazjum do kina „Orzeł" w Ustrzykach Dolnych

Dnia 03.10.2013 r. wszyscy uczniowie klasy I naszego gimnazjum: Aleksandra Borzęcka, Natalia Caban, Arkadiusz Daniłów, Kamil Karciarz, Nina Smoleńska, Marta Stępniewska i Irena Zięba wraz z wychowawczynią wybrali się na projekcję filmu „Zemsta" i pokaz przyrodniczy o Bieszczadach do kina „Orzeł" w Ustrzykach Dolnych.

 

O godzinie 10:00 wyjechaliśmy z Polany, by o godzinie 11:00 korzystając z Bieszczadzkiej Jesieni Filmowej uczestniczyć najpierw w pokazie filmu tematycznego związanego z regionem Bieszczad a po nim w projekcji filmu Andrzeja Wajdy „Zemsta". Tę historię zna chyba każdy, kto uczęszczał do szkoły: Cześnik Raptusiewicz, mieszkający po sąsiedzku ze znienawidzonym Rejentem Milczkiem, pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną (głównie z uwagi na jej majątek). Świadom swoich braków, Cześnik wzywa na pomoc Papkina, podającego się za pożeracza serc niewieścich, wielkiego bohatera, a w rzeczywistości będącego tchórzem i pyszałkiem. To zresztą nie jedyny wątek dramatu - równie istotna dla intrygi jest również miłość Klary (bratanicy Cześnika) i Wacława (syna Milczka).

A przed projekcją tego filmu uczestniczyliśmy w pokazie filmu tematycznego o regionie Bieszczad. Mieliśmy okazję przyglądać się temu terenowi na przestrzeni kolejnych pór roku i zauważać jakie zmiany zachodzą tutaj przez cały rok.

Po projekcjach udaliśmy się na ustrzycki Rynek, by wspólnie posilić się pizzą, frytkami, tiramisu oraz wypić ciepłą herbatę. Po posiłku i spacerze ruszyliśmy w drogę powrotną do Polany.

Bernadetta SzkarłatCopyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana